Česká produkční, s.r.o. | Mise Okřídlený lev
16939
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16939,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-page elementor-page-16939
 

Mise Okřídlený lev

Kategorie
DIGITAL, EVENTY
Štítky
Okřídlený lev
Informace o projektu

Jak jsme s využitím sociálních sítí pomohli získat 300 tisíc na Hithitu za minimální náklady 

 

Za 45 dnů jsme pomocí sociálních sítí pomohli Romanu Kramaříkovi na Hithitu získat 300 tisíc korun. Na kampaň jsme potřebovali prostředky pouze v rámci jednotek procent cílové částky. 

 

Během kampaně se jako klíčové ukázalo správné určení správné doby podpory reklamních příspěvků na sociální sítě. Povedlo se odvrátit trend, kdy se zdá, že zájem o téma na sítích vypadne. Na všechno za použití našeho vnitřního nástroje OptiReach, který navíc pomohl maximalizovat organický dosah našich příspěvků a udržoval ho na úrovni 40 procent. Nemalý podíl hraje i využití známých osobností, nebo podporuje cílování na další názor lidi nebo novináře.

 

Tři oceány, tři kontinenty, 47 tisíc kilometrů, 30 dní, 200 letových hodin. A k tomu ještě 300 tisíc korun. Bývalý náměstek ministra dopravy, právník a pasivní letec Roman Kramařík chtěl na oslavu stého výročí založení Československa jako první Čechoslovák v historii v malé letědle sólové obléhat po celém světě. Rozběhl proto Misi Okřídlený lev. Pro šestimístné letadlo z roku 1979, kde však sedadla přenechala místo pro pohonné hmoty, získala příhodnou registrační značku OK-TGM a část potřebných finančních prostředků získala na hromadě platformy Hithit.

Na pomoc s propagací projektu jsme oslovili římské právo, které jsme právě zadali, abychom přiměli lidi k finanční účasti. Protože jsou kampaně na Hithitu časově omezené, částka v řádu stovek tisíc jsme potřebovali s klientem pouze za měsíc a půl (45 dní). Roman se na své dobrodružné cestě vydal 25. července. M y Jsme s nim konzultovali celkovou obsahovou strategii propagace jeho kampane na Hithitu, Včetně důležitého aspektu – nastaveni různých DRUHU motivačních odměn.

Romana jsme podporovali samozřejmě i strategii a realizaci digitálních kampaní na sociálních sítích. Naším cílem v ní bylo vyvolat co největší zájem lidí, co nejrychleji. Zároveň jsme potřebovali získat a udržet pozornost lidí, názor lídrů a novinářů během celé kampaně, tedy po 45 dnech. Pro tuto úlohu jsme jako nejvhodnější komunikační kanál zvolili Facebook, kde jsme nastavili a spravovali reklamní podporu. Cítili jsme se na třech skupinách: lidi se zájmem o Českou republiku, její historii a kulturu (vybraní podle behaviorálního cílení), o novinářů, kteří zaujali Romana bohatou profesní dráhu, piloty a členy Facebooku skupiny Doletíš. První dvě cílové skupiny se nám osvědčily, piloti se ovšem neukázali jako krok správným směrem.

Na Facebooku jsme využili kombinaci sponzorovaných a nezponzorovaných příspěvků. Ze začátku kampaně se nám podařilo vyvolat velký zájem lidí a na Hithitu tak rychle vybrali 120 tisíc korun, tj. Téměř polovině cílové částky. Po upuštění od prvotního zájmu však tato částka v podstatě přestala zvyšovat. Při poklesech objemu vybíraných peněz jsme na sociální síti posilovali frekvenci příspěvků, což kromě podpory fanoušků pomohlo zvýšit i zájem médií – a nakonec podpořilo i aktivity na Hithitu.

Na Facebooku máme kromě klasických příspěvků a základního propagačního videa pracovní obsah od známých osobností, jako například konverzace a provokativní sochař a umělec David Černý nebo architekt, herec a spisovatel David Vávra . Jejich zapojení do kampaně pomohlo dalšímu šíření informací o projektu mezi veřejností a již získanými podporovateli.

S blížícím se koncem klubové kampaně jsme pak podpořili reklamní příspěvky na Facebooku právě na lidi, kteří již reagovali na obsah související s misí Wrought Lion. Použitím vlastního nástroje OptiReach na optimalizaci reklamní podpory a jejího časování jsme dosáhli relativně vysokého podílu našich příspěvků. Dosahoval úrovně okolo 40 procent. Navíc jsme zasáhli celkem 100 000 unikátních uživatelů facebooku a zajistili cca 1,5 milionu zobrazení příspěvků.

Těmito nástroji jsme zajistili vysokou úspěšnost příspěvků. S minimálním nákladem jsme vytvořili sociální „bublinku“, která začala žít vlastním životem. Pomohla tomu, že v souvislosti s Okřídleným lvem se zajímala média i široká veřejnost. Díky tomu se náklady na digitální kampaně pohybovaly na úrovni požadovaných jednotek 300 tisíc korun. Při běžných pracích se jedná o celý jeden řád vyšší.

Jaké další jsme během kampaně na Hithitu naučili? Výraznou podporou byla penetrace příspěvků ve skupinách na Facebooku a pochopitelně i zmíněný zájem novinářů. Na úvodní tiskové konferenci k misi Okřídleného lva dorazilo hodně, což pomohlo kopírovat zájem a podporu od lidí na Hithitu. Zároveň se ukázalo, že velká firemní sponzorství na této platformě téměř nefunguje. 


I když jsme jako jeden z odměn nabídli umístění loga firmy společně s vyhlídkovým letem a dalšími dárky (při příspěvku 200 tisíc korun), mnoho firem nezažilo zájem. Většina finančních příspěvků, které se podařilo vybrat, pochází od jednotlivců a nejčastěji činí 1 tisíc korun.


Facebooková kampaň na podporu Mise Okřídlený lev tak dokázala, že je relativně omezený rozpočet, je možné, že výsledky dosáhou výše. Za méně než deset tisíc korun jsme za měsíc a půl dosáhli úctyhodných výsledků a vysokého zájmu, které projevili fanoušci Mise. Podporujeme nás Bylo zapojeno známých osobností, Správně časové příspěvky na sociální síť (optimalizované Nasim interní nástroj) i nadále zájem novinářů. Roman si tak i díky nám plní svůj sen. 


A na co chcete vybírat peníze vy?


Top